Home / CocoBody Haberleri / Yüz İçin Güneş Kremi Tavsiyesi

Yüz İçin Güneş Kremi Tavsiyesi

Güneş kremi kullanma konusunda özellikle son yıllarda kişilerin daha bilinçli oldukları ve özellikle güneş koruyucu kremler seçerken daha sağlıklı tercihler yaptıkları bilinmektedir.  Cildin zararlı ışınlarının cilt kanseri başta olmak üzere birçok olumsuz etkileri vardır.  Bunun yanı sıra cilt yaşlanmasının en önemli sebeplerinden biri ise güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktır.  Bu nedenle yalnızca tatilde güneşlenirken değil günlük yaşamda da dışarı çıkarken mutlaka yüze güneş koruyucu krem uygulanmalıdır.  Bunun yanı sıra güneş koruyucu yüz kremleri tercih ederken doğru seçim yapmak da önemlidir.  Piyasada bulunan güneş kremleri renkli renksiz ve hassas ciltlere uygun olup olmaması gibi çeşitleri bulunur.  Ancak bunun yanı sıra bir diğer önemli konu ise yüzünüze uygulayacağınız güneş kreminin kaç faktörlü olup olmadığıdır.   Bunu da cildin hassasiyet durumuna göre seçmek veya bir dermatolog hekime danışmak en doğru yöntemlerden biridir.

Güneş Kremi Renkli Veya Renksiz Mi Tercih Edilmeli?

Günümüzde renkli ve renksiz Güneş koruyucular bulunmaktadır. Ancak Güneş koruyucular içinde renkli olanların daha fazla koruyucu özelliği olduğu gibi bir yanılgı bulunur. Öncelikle bunun doğru olmadığını söylemek gerekir.  Renkli veya renksiz güneş koruyucu kremi tercih etmek tamamen kişisel seçime bağlıdır.  Güneş kremi satın alırken önemli olan koruyucu faktör özelliğidir.

Yüz İçin Kaç SPF Güneş Koruyucu Krem Alınmalıdır

Güneş koruyucuların üzerinde bulunan SPF protections faktör açılımının kısaltmasıdır.  Yani bu koruma faktörü anlamına gelmektedir.  Güneş kremlerindeki SPF özelliği her bir sefer 10 dakikaya denk geldiği düşünülerek tercih edilmelidir. 30 SPF ye sahip ürünler 300 dakika koruyucu özelliği gösterir.  50 SPF ise 500 dakika koruyucu özelliği bulunur.  Bu nedenle güneşte ne kadar kalacağınızı düşünerek SPF tercihi yapılmalıdır.  Tavsiye edilen en yüksek SPF özelliğine sahip kremlerdir.

Hassas Cilde Sahip Kişiler İçin Güneş Kremi Nasıl Olmalıdır?

Hassas cilde sahip kişiler özellikle yüze uygulayacakları ürünleri tercih ederken buna dikkat etmeleri gerekir.  Güneş koruyucu kremlerde de aynı şey geçerlidir.  Güneş kremi tercih ederken renginin açık veya koyu olması sizin zevkinize göre farklılık gösterir.  Ancak koruyucu özelliği bakımından yüksek SPF ürünlerin tercih edilmesi cildi uzun süre güneşin zararlı ışınlarından koruma özelliğine gösterir.  Bu güneş kremi özellikle yüz için güneş kremi seçilirken en fazla dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

 

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir