Home / CocoBody Haberleri / YAĞLI CİLTLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ÖNERİSİ

YAĞLI CİLTLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ÖNERİSİ

YAĞLI CİLTLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ÖNERİSİ

Cildinizin daha genç ve daha güzel görünmesi için cildinize düzenli bakım yapmanız gerekmektedir. Cilt tipleri birbirinden farklıdır. Yağlı cilt, kuru cilt ve karma cilt olmak üzere üç farklı cilt tipi bulunmaktadır. Öncelikli olarak kişilerin cilt tipini tanıyarak cilt tipine uygun bir bakım yapması gerekmektedir. Aksi halde cilt tipine uygun olmayan bakım ile cildine daha fazla zarar verebilir. Yağlı bir cilde sahipseniz ve yağlı ciltler için güneş kremi önerisi arıyorsanız Cocobody tam da sizler için üretilmiş bir üründür.

Yağlı Cilt Tipine Uygun Güneş Kremi Nasıl Olmalıdır?

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz bu cilt tipine uygun bir bakım kremi kullanmanız gerekmektedir. Çünkü siz yağlı cilde sahipken kuru cilt için üretilmiş bir kremi kullandığınızda yüzünüzün daha fazla yağlanmasına ve beraberinde sivilce oluşumuna neden olabilirsiniz. Yağlı cilt tipleri sivilce ve akne üretmeye meyilli olan ciltlerdir. Bu ciltlerin düzenli olarak temizlenmesi ve fazla yağ oranının en aza indirilmesi gerekmektedir. Güneş kremi seçimi yapılırken de yağlı cildinize uygun olarak üretilmiş güneş kremini almanızı önermekteyiz.

Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin kullanması gereken güneş kreminin özellikleri nasıl olmalıdır:

  • Kullanacağınız kremin matlaştırıcı bir etkiye sahip olması gerekmektedir. Çünkü yağlı ciltler parlama yapmaya meyilli cilt tipleridir. Daha parlak etki yapan bir krem kullandığınızda yüzünüz daha fazla yağlanacak ve çok fazla parlayacaktır.
  • Yağlı cilt tiplerinde yüzünüzün T bölgesinde aşırı parlama durumu söz konusudur. Bu durumun önüne geçmek için T bölgesindeki parlamaya çözümü olan güneş kremi seçimi yapılmalıdır.
  • Akne ve sivilce oluşumuna neden olmayan doğal güneş kremleri seçilmelidir.
  • Seçeceğiniz güneş kremi su bazlı olmalıdır.
  • Yoğun kıvama sahip olmayan akışkan kıvamlı güneş kremleri tercih edilmelidir.

Yağlı bir cilde sahipseniz ve en iyi sonuçları almak istiyorsanız Cocobody yağlı ciltler için üretilmiş güneş kremini tercih edebilirsiniz. Yağlı ciltler için özel üretilen kremin Cocobody güneş kremi tamamen bitkisel bir kremdir. Ürün bitki özü, bitkinin kendisi ve bitkinin sularından oluşturulmuştur. Cocobody yağlı ciltler için güneş kremi ile sizlerde hem cildinize bakım yapıp hem de güneşin zararlı etkilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

GÜNEŞ SONRASI KREMLER

GÜNEŞ SONRASI KREMLER Güneş ışınları ile doğal bir bronzluk yakalamak pek çok kişinin hayalidir. Yaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir