Home / CocoBody Haberleri / Sivilce Yapmayan Güneş Kremi

Sivilce Yapmayan Güneş Kremi

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, cilt sağlığı için son derece önemlidir. Yaz ya da kış mevsimi olması fark etmeksizin, dışarıya çıktığınız her an mutlaka güneş kreminizi kullanmalısınız. Cildinize uygun, kaliteli bir güneş kremi bulduğunuzda sivilce gibi sorunlar yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler güneş kremini, sivilce yaptığı gerekçesiyle kullanmak istemeyebilirler. Ancak güneş ışınlarına fazlaca maruz kalmak cildinizin erken yaşlanmasına ve dokusunun hasar görmesine sebep olur. Ayrıca cilt kanserinin sebepleri arasında güneşin zararlı ışınlarına aşırı maruziyet de vardır. Eğer sivilce yapmayan ve güneş ışınlarından sizi etkili bir şekilde koruyabilecek bir güneş kremi arıyorsanız Cocobody ürününü deneyebilirsiniz.

Güneş Kremi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Güneş kremi kullanmak için en ideal zaman güneşe çıkmadan 20 ila 30 dakika öncesidir. Bu süre zarfında güneş kremi tam anlamıyla cildinize nüfuz eder ve koruma etkisi aktifleşir. Cocobody ürününü dışarıya çıktığınız her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sivilce gibi yan etkileri olmadığı için yağlı ve karma cilt tipindeki kişilerin de kullanmasında bir sakınca yoktur.

Güneş kreminin yalnızca yaz aylarında kullanıldığına dair yanlış bir algı vardır. Yazın güneş ışınlarının daha dik açıyla geldiği doğrudur fakat kış ve bahar aylarında da mutlaka güneş kremi kullanmaya devam edilmelidir.

Güneş Kremi Sivilceye Sebep Olur mu?

Sivilce konusundan muzdarip olan kişiler ciltlerine yeni bir ürün kullanırken doğal olarak çekingen davranırlar. Özellikle güneş kremini sürmeyi ihmal ederek ciltlerine daha büyük bir kötülük yapabilirler. Bunun yerine sivilceye yol açmayan bir güneş kremi kullanmak daha iyi bir çözüm olacaktır. Cocobody ürünü bu anlamda güvenilirdir. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı etkili bir şekilde korurken, sivilceye yol açmaz. Ayrıca cildinizde yağlı bir his oluşturmayacağı için gün içinde sizi rahatsız etmez.

Güneş kreminin önemi günümüzde tartışılmaz şekilde kabul edilmiştir. İnsanların çoğu bu konu hakkında bilinçlenmiştir. Cocobody ürününü kullanarak siz de cildinize bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz. Üstelik sivilceye yol açmadığı için tüm cilt tipleri güvenle kullanabilir.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir