Home / CocoBody Haberleri / Sağlıklı Bronzlaşma Nasıl Olur?

Sağlıklı Bronzlaşma Nasıl Olur?

Sağlıklı Bronzlaşma Nasıl Olur?

Bronzlaşma, ten renginde koyulaşma olarak ifade edilir. Sağlıklı bronzlaşma nasıl olur? Ciltte koyu renk nasıl sağlıklı olur?

Cildinizin olmasını istediğiniz koyu renk, mutlaka sağlıklı şekilde güneş ışığı almak ya da özel kremler kullanmak ile olabilir. Farklı yöntemler ile kişinin cildinin renginin koyulaşması söz konusu olabilir. Bunları göz önünde bulundurarak en sağlıklı yöntemler ile cildinizin renginin koyulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ten renginizin bronzlaşmasında önemli olan sağlıklı şekilde bunun gerçekleşmesi olduğundan önlem almanız gerekiyor. Kullanılacak olan cilt koruyucu kremler, güneş ışıklarının zararlı olan ışınlarından korunmanız açısından önemlidir.  Buna dikkat etmeniz durumunda, cildinizde istenen etki sağlıklı şekilde olacaktır.

Koruyucu etkili yağlar;

Sağlıklı bronzluk, koruyucu etkili yağların kullanılması ile mümkün. Hem cildinizin tonunun değişmesi için etkili olacak hem de cildinizin aynı zamanda korunması sağlanacak. Herhangi bir şekilde dökülme ya da buna benzer bir durum olmadan, cildinizin korunması mümkün olacak. Sağlıklı bronzlaşma kişinin cildini koruması dışında, bakımlı olması ile de ilgilidir. Bakımlı bir cilt için düzenli nemlendiriciler kullanmak gerekiyor. Nemlendiricili olan güneş koruyucular da tercih edilebilir.

Bronzlaştırıcı yağlar;

Bronzlaşmak için elbette akla gelenler arasında kullanılan yağlar var. Güneş öncesi, güneş sonrası yağlar ile cildinizi hem korumak hem de bronzluğu kalıcı hale getirmek mümkün oluyor. Cocobody ürünleri ile cildinizi korumak ve bronzluğu sağlamak garanti edilir. Cilt türünüz için uygun olan ürünler ile cildinizi en iyi şeklide koruyabilirsiniz. Kendiniz için çok daha sağlıklı bir bronzluk için güneş öncesi sonrası kremlerini kullanmanız önerilir.

Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunurum?

Sağlıklı şekilde bronzlaşmanın beraberinde, aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından da korunmak üzere hareket etmek gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken gün içindeki güneşlenme saatlerine dikkat etmek. Öğlen saatleri güneş ışınları tehlikeli olabilir. Bu durumda koruyucu kullanmanın yanı sıra, güneşlenmenin de uygun olmadığını bilmek gerek. Bu saatler dışında ise güneş kremleri tercih ederek güneşlenmek sağlıklı bronzlaşma konusunda etkili olacaktır. Zararlı ışınlardan korunarak cildinizin renginin değişmesini sağlayabilirsiniz.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir