Home / CocoBody Haberleri / Piyasadaki En İyi Güneş Kremi

Piyasadaki En İyi Güneş Kremi

Güneş kremleri farklı birtakım bileşenlerin bir araya getirilmesiyle üretilirler.  Bu bileşenler güneşin zararlı ışınlarının cilde girmesini önler.  Bir kalkan görevi görür.   Böylelikle cilt korunmuş olur.  Güneşin zararlı ışınları UVA genel adı ile UVB isimleridir.  Bu isimlerin korunmasız cilde girmesiyle ciddi anlamda cilt problemleri oluşur. Özellikle cilt yanıkları oluşması durumunda cilt kanseri etkisini de arttırır.  Günlük yaşamda koruma faktörü denilen SPF UVB isimlerine karşı güneş kremleri cildi korur.  Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve bunun için piyasada satılan koruyucu özelliği yüksek olan ve yüksek faktörlü güneş kremi kullanarak güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkündür.

Güneş Kremlerini Kimler Kullanmalıdır?

Bebekler de 6 aydan itibaren ve her yaş grubu güneş kremi kullanmalıdır.  Özellikle yaz aylarında deniz veya havuz kenarında güneşlenmeye karar verildiğinde mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. Kullanılmaması durumunda güneşin zararlı ışınları cilt tarafından emilir ve ultraviyole ışınlarının bütün zararlarını cilt toplar.

Hangi Çeşit Güneş Kremi Kullanılmalı?

Güneş kreminin seçilmesi konusunda öncelikle bu konuda kaliteli markaların tercih edilmesi çok önemlidir. Güneş kremi kullanmadan önce nasıl kullanılacağını ve hangi durumlarda kullanılacağını doğru bilmek gerekir.  Güneş kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulanmalıdır.  Şayet vücudun büyük bir kısmı güneşe maruz kalacaksa yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı ölçüsünde yani 1 gram güneş kreminin bütün vücuda yedirilerek uygulanması gerekir. Vücudun en hassas ve güneşe maruz kalan bölgeleri olan kulak uçları ayaküstleri bacakların arka kısımları Güneş ışınlarını daha fazla aldığı için bu bölgeler önemlidir.  Aynı zamanda dudaklara da güneş kremi kullanmalı aksi halde dudaklar güneşin zararlı ışınlarından en çok etkilenen bölgelerden biridir.  Güneş kremini uyguladıktan 2 saat sonra tekrar güneşte kalınması durumunda uygulamak gerekir.  Ayrıca güneş kreminin üzerinde bulunan son kullanma tarihe dikkat etmek gerekir.  Miadı dolan güneş kremleri koruyucu özelliğini kaybedeceğinden cilt güneşin zararlı ışınlarına maruz kalır.  Güneş kremi yalnızca deniz veya havuz kenarında değil günlük yaşam içinde yine özellikle yaz aylarında veya güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkarken mutlaka yüze uygulanması gerekir. Güneşin olmadığı bulutlu kapalı havalarda dâhil dışarı çıkıldığında mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.  Güneş kremi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi kötü hava şartlarından da cildin zarar görmesini engeller.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir