Home / CocoBody Haberleri / Leke Giderici Güneş Kremi Kullananlar

Leke Giderici Güneş Kremi Kullananlar

Cilt vücudu koruyan önemli tabakalardan biridir.  Dolayısıyla cilde iyi bakmak vücudunda korunmasını sağlar.  Bu nedenle en iyi leke kremi kullanırken önemli bir takım konulara dikkat edilmelidir.  Öncelikle şunu söylemek gerekir ki piyasada merdiven altı üretilen birçok taklit ürün satılmaktadır.  Bunlar cilde olağanüstü zarar veren ürünlerdir.  Cildi olumsuz etkileyeceği gibi içindeki kimyasal maddeler cildin erken yaşlanmasına ve kanserojen Güneş ışınlarına maruz kalınmasını sağlar.  Özellikle açık ambalajlı ürünlerin alınmaması son kullanma tarihi geçen ürünlerin kullanılmaması ve hava ile temas etmiş oksijenle temas etmiş ürünlerin bozulacağı için bunların kullanılmaması gerekir.

Leke Giderici Ürünler Hangi Özelliğe Sahip Olmalıdır?

Leke giderici özellikle yüz için kullanılan ürünler kimyasal içermemesi gerekir.  Piyasada bazı ürünler sert kimyasal içerirler. Paraben,  alkol,  parfüm,  sabun,  renklendirici gibi katkı maddesi olan ürünlerin kesinlikle tercih edilmemesi gerekir.  Bu konuda ürün seçiminde dikkatli olunmalıdır.

Leke Önleyici Krem Nasıl Olmalıdır?

Lekeli ciltler ve aynı zamanda hassas olan ciltler güneş koruyucu ve leke kremi kullanırken ultraviyole ışınlarına karşı yüksek koruyucu özelliği bulunan ürünleri tercih etmelidir.  Leke kremleri genellikle cildi soyan,  soyma etkisi bulunduğundan güneş koruyucu krem sürmeden açık havaya çıkıldığında ciltte çok daha fazla lekelenmeler olur.  Bu nedenle özellikle leke giderici ürün kullanan kişilerin yüksek faktörlü güneş koruyucu sürmeden asla dışarı çıkmamaları gerekir.  Güneş koruyucu ürünler ciltte UV ışınlarının cilde ulaşmasını önler.  Gerçek bir bariyer etkisi yapar.  Bunun yanı sıra kızılötesi ışınlar, hava kirliliğinin neden olduğu zararlı hava koşulları cildin zarar görmesine neden olur.  Aynı zamanda kaliteli ve cilde zarar vermeyen özellikle hassas ciltlerin kullandığı güneş koruyucular suya kuma ve terlemeye karşı oldukça dayanıklılık gösteren ürünlerdir.  Bunun yanı sıra göz çevresinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Bilinçli Leke Açıcı Krem Kullanmak

Leke önleyici ürünleri dermatolog tavsiyesi ile kullanmak gerekir.  Dermatolog uzmanı hem ilk muayene de cilt analizi yapar hem de ciltte oluşmuş lekeler için ürün reçete eder.  Öncelikle cilt lekesini önleyici kremler cildin en üst Dermis tabakasını soyma özelliği olan kremlerdir.  Cildin üst tabakasının soyulması ile ciltte yüksek oranda hassasiyet oluşur.  Dolayısıyla leke giderici ürün tek başına kullanılmaz.  Mutlaka yanında bir güneş koruyucu kullanmak gerekir.  Ciltteki lekeler için tedavi olan kişilerin düzenli olarak dışarıya çıktıklarında mutlaka yarım saat önce yüksek faktörlü güneş koruyucu ürün kullanmaları zorunludur.  Bu ürünler seçilirken hassas ciltler için olan ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir.  Çünkü leke giderici kremler cildi soyduğundan ciltte çok daha fazla hassasiyet oluşur.  Tedavinin tam anlamıyla tamamlanabilmesi için güneş koruyucuyu mutlaka tedavi boyunca kullanmak son derece önemlidir.

 

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir