Home / CocoBody Haberleri / Hassas Ciltler İçin En İyi Güneş Kremi Hangisi?

Hassas Ciltler İçin En İyi Güneş Kremi Hangisi?

Bazı yanlış bilgiler güneş kremi kullanımının cilde zarar verdiği görüşündedir.  Ancak bu kesinlikle,  ne yapılan araştırmalarla ne de klinik olarak kanıtlanmış bilgiler değildir.  Güneş ışınlarının cilde verdiği zarar oldukça fazladır.  Dolayısıyla güneş kremi kullanmak son derece önemlidir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmaları tavsiye edilir.

Bütün Yıl Boyunca Kullanılması Gereken Güneş Koruyucu Krem Hangisi?

Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin yaz veya kış fark etmeden açık veya kapalı havalarda dahi güneş kremi kullanmaları gerekir.  Piyasada özellikle hassas ciltler için satılan birçok güneş koruyucu krem bulunur.  Bunların temel özelliği güneşin UVB ve UV ışınlarından korumayı sağlayan yüksek faktörlü güneş kremleri olmalarıdır.  Özellikle hassas ciltlere sahip kişiler güneş kremi mutlaka kullanmalıdır.

Hassas Cilde Sahip Kişilerin Güneş Koruyucu Krem Nasıl Seçmelidir?

Güneş koruyucu kremler cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasını sağlar.  Güneş ışınları koruyucu olmadan güneşe çıkıldığında ciddi anlamda Güneş yanığı oluşturur.  Bu da cilde özellikle cilt kanseri oluşmasına sebep olur.  Hassas ciltler için güneş koruyucu krem kullanırken SPF koruyucu özelliğine dikkat etmeleri gerekir.  Bu kremlerin mutlaka 15-30 veya 50 faktör de olmalarına gerekir.  Özellikle hassas cilde sahip kişilerin 50 faktörlü güneş koruyucu krem kullanması önemlidir.  Ayrıca hassas ciltli kişilerin güneş koruyucu krem seçerken cildine uygun olup olmadığına da dikkat etmelidir.

Hassas Cilde Sahip Kişiler Nasıl Güneş Kremi Seçmeli?

Hassas yapıya sahip olan ciltler için güneş kremi seçmek zor olsa da piyasada çok kaliteli hassas ciltler için üretilmiş koruyucu faktörü yüksek özelliği bulunan kremler bulmak mümkündür.  Öncelikle hassas ciltlerin,  güneş koruyucu kremleri kokusuz ve oksibenzon maddesi içermeyen kremler olmalıdır. Onun yerine çinko oksit veya titanyum dioksit içeren yoğun mineral özelliği olan güneş koruyucu kremler almak gerekir.  Özellikle hassas ciltler için güneş kremi yüksek SPF özelliği olan 30 veya 50 SBF koruyuculuğa sahip olmalıdır.  Bunun yanı sıra hassas ciltler için seçilecek güneş koruyucu krem cildin yumuşamasını nemlenmesini ve aydınlık görünmesini sağlar.  Aynı zamanda ciltteki kirliliğe karşı da koruyucu özelliği vardır.  Piyasada hassas ciltler için satılan güneş koruyucu kremler göz çevresine de rahatlıkla uygulanabilmektedir.  Kaliteli ve hassas ciltler için piyasada bulunan güneş koruyucu ürünler %100 UV ve UVB filtrelerini birleştiren özelliğe sahiptir.  Kesinlikle kızarıklık ve tahriş oluşturmaz genellikle yatıştırıcı formül içerirler.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir