Home / CocoBody Haberleri / Güneşten Koruyan En Önemli Krem

Güneşten Koruyan En Önemli Krem

Yaz aylarının yaklaşması ile beraber güneş ışınlarının yeryüzüne geliş açısı giderek artıyor. Bu durum cilt için faydalı olduğu kadar belli bir süreden sonra zarar veriyor. Bu nedenle güneş ışınlarını zararlı etkilerinden korunmak için bayanların en iyi alternatifi yeni nesil güneş kremleridir. Bu kremler koruyucu özelliklerinin yanında cildin bakımını da yapar.

Teknolojinin gelişmesi ve alım gücünün artması ile beraber güneş kremi üretimi de giderek artıyor. Bu nedenle en iyi kremi belirlemek giderek zorlaşıyor. Bu konuda iyi bir araştırma yaparak en doğru seçimi yapmak gerekir. Böylece cilt hem korunmuş olacak hem de genç ve dinamik görünmesini sağlar.

Güneş Kremi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Zararlı gazların artması ile beraber ozon tabakası incelmeye başlamış ve güneşin yeryüzündeki etkileri de paralel olarak artmaya başlamıştır. Özellikle UV ışınları insan cildinde büyük hasarlara neden olmaya başladı. Bu zararlı ışınlara karşı koruyucu faktör özelliğine sahip güneş kremlerini kullanmak gerekir. Kremler üzerinde 15 SPF, 30 SPF ve 50 SPF gibi bilgiler bulunur.

Bu bilgiler doğrultusunda hem açık tenliler hem de koyu tenliler uygun koruma özelliğine sahip güneş kremini tercih ederler. Güneş kremi alırken içerisindeki kimyasallara dikkat etmek gerekir. Bu kimyasallar cildi korumak yerine zarar verebilir. Bu nedenle mineral içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Böylece hem cilt zararlı ultra viyola ışınlardan korunmuş olur hem de cildin gereksinimi olan C vitamini ihtiyacı karşılanmış olur. Kullanılan güneş kremlerinin ciltte leke bırakmaması ve hızlı emilmesi gerekir. Alınacak kremin suya dayanıklı ve yüksek koruma sağlaması gerekir.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir