Home / CocoBody Haberleri / Güneşten Korunmak İçin Ne Yapılır?

Güneşten Korunmak İçin Ne Yapılır?

Güneş insan sağlığı açısından önemli bir faktör olduğu gibi fazlası da insan sağlığını tehlikeye sokabilir. Güneş ışınlarının zararlı etkisi sonucu yüzde görülen kızarıklık, tahriş, cilt lekeleri ve güneş yanıkları kötü bir görüntüye neden olur. Özellikle günün büyük bir kısmını dışarıda geçiren kişiler bu olumsuzlukları daha fazla yaşarlar.

Fakat günümüzde geliştirilen yeni nesil güneş kremleri cildi güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili bir şekilde korur. Dışarı çıkmadan 20 dakika öncesinden cilde uygun olan Güneş kremini güneş ışınlarına maruz kalan bölgelere sürmek gerekir. Kullanılan Güneş kremini en az SPA 30 faktör olması gerekir. Böylece cilt başarılı bir şekilde korunmuş olur.

 

Güneş Işınlarına Karşı Yapılması Gerekenler Nedir?

Cildi zararlı güneş ışınlarına maruz bırakmamak için günün belli saatleri içerisinde dışarıya çıkmak gerekir. Dışarıya çıkmadan önce cilt tonuna en uygun güneş kremi ya da güneş spreyi kullanılarak dışarıya çıkılmalıdır. Giyilecek kıyafetleri renk tonunu güneşi çekmeyecek özellikte olması ve ince pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir.

Özellikle yaz aylarında Güneş ışınlarına karşı özel olarak tasarlanan şapkalar da büyük bir ilgi görüyor. Havaların ısınmasıyla beraber deniz sezonunda açılması cildin güneş ışınlarına karşı korunması açısından oldukça önemlidir. Böyle zamanlarda tüm vücudu yüksek koruyucu özelliğe sahip güneş kremi ile korunmak mümkündür. Kullanılan bu kremler güneş ışınlarının vücuda zarar vermesini önlediği gibi zararlı ışınların emilmesini de sağlar.

Cocobody İle Tam Koruma

Cocobody ürünleri bayanların en çok tercih ettiği cilt bakım ürünleridir. Bu kullanışlı ve etkili ürünler cildi tüm gün güneş ışınlarına karşı aktif bir şekilde koruyarak zararlı ışınların yok olmasını sağlar. Ayrıca ürün içerisinde yer alan bronzlaştırıcı kremler ise cildin sağlıklı bir şekilde bronzlaştırılmasına olanak tanır.

Cocobody ürünleri içerisindeki doğal ürünler yardımı ile cildi besleyerek bakım ve onarımını sağlar. Bu ürünleri her mevsim verimli bir şekilde kullanmak mümkündür. Tam koruma ve bakım özeliği ile Cocobody ürünleri her bayanın dolabında yerini almıştır. Ürünü almak isteyenler güvenli bir şekilde sipariş edebilirler.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir