Home / CocoBody Haberleri / Güneşten Korunmak İçin Krem

Güneşten Korunmak İçin Krem

Cilt bakımı bayanların önem verdiği konuların başında kalır. Çünkü insan vücuda hassas bir yapıda olduğu için iyi bir bakım gerektirir. Bu bakım olanakları yaz aylarında daha fazla ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sebeple etkili koruyucu güneş kremleri kullanılır. Hazırlanan kremlerin içerisinde yer alan zengin ve geliştirilmiş malzemeler cildi dış etkenlere karşı koruduğu gibi cildin bakım ve onarım ihtiyacını da karşılamaya çalışır.

Güneşin zararlı ışınlarına karşı en iyi korumayı sağlayan doğru kremleri kullanmak cildin yapısı bakımından çok önemlidir. Yapılan incelemeler güneşten korunmak isteyenlerin en az kullanılacak kremlerin SPF 30 olmasını tavsiye ediyorlar. Ayrıca çok fazla dışarıda zaman geçirilecek ise de bu kremlerin belli aralıklarla yenilenmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Güneş Kremi Kullanmanın Avantajları

Her geçen gün atmosferde artan hava kirliliği ve zararlı gazların etkisi ile ozon tabakası incelmeye başlamıştır. Bu durum güneş ışınlarının daha sert açılar ile gelmesine neden olmuştur. Bu durum güneş ışınlarına sürekli maruz kalan insanları zor durumda bırakmıştır. Cilde büyük zarar veren zararlı ışınlar özellikle yüz bölgesinde güneş lekelerine ve yanıklarına neden oluyor.

Melalinin daha fazla salgılanmaya başlaması ile kahverengi güneş lekeleri cildi kaplamaya başlamıştır. Bu tür olumsuz durumlara karşı etkili ve koruyucu özelliğe sahip güneş kremleri kullanmak gerekir. Güneş kremleri güneşin insan cildine çarpan ışınlarını emerek ya da etrafa dağıtarak yok eder. Ayrıca gün boyu koruma sağlayarak cildin daha iyi bir görünüme kavuşmasına olanak tanır.

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin kaliteli güneş kremleri kullanmaları gerekir. Böylece kullanılan kremler yaşlanma karşıtı da olacağından cildin daha gergin görünmesine yardımcı olur.

Cocobody İle Cilt Bakımı

Cilt bakımı her zaman gerekli bir işlemdir. Fakat olumsuz hava koşullarına karşı bazı dönemlerde cilt bakımı daha büyük önem taşır. Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber Cocobody güneş koruyucu ürünleri ile sağlıklı ve güvenli bakım işlemleri gerçekleştirilir. Cocobody ürünleri içerisinde yer alan aloe vera, doğal ve natürel ürünler ile cilt kendisini yenileyerek istediği görünümü elde eder

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir