Home / CocoBody Haberleri / Güneşten Korunma Yolları

Güneşten Korunma Yolları

Güneş ışınları D vitamini açısından oldukça zengindir. İnsan vücudu bu vitamini güneş ışınları yardımıyla karşılar. Güneş ışınları faydaları kadar vücuda zararları da bulunuyor. Bu zararlı etkilere neden olur UV ışınları ciltte bazı sorunlara sebebiyet verir. Özellikle cilde rengini veren melalin maddesinin daha fazla çalışmasını sağlayarak cildin koyulaşmasına neden olur.

Böylece ortaya güneş lekeleri dediğiniz kahverengi lekeler çıkmaya başlar. Fakat günümüzde güneşin zararlı ışınlarına karşı geliştirilen güneş kremleri içeriğindeki maddelerin etkisi ile cildi UV ışınlarına karşı başarılı bir şekilde kurulur. Doğru güneş kremi kullanarak cilt lekelerinden ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkündür.

Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarına karşı tüm vücudun etkili bir şekilde korur. Bu nedenle güneş kremi kullanırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Öncelikle doğru krem tercih edilmeli ve güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce vücuda sürülmelidir.

Bu zaman zarfı içerisinde krem vücut tarafından emilerek daha kalıcı çözümler sunacaktır. Kullanılan krem vücudun her yerine eşit bir şekilde ve kalın bir tabaka halinde sürülmelidir. Kullanılan güneş kreminin koruyucularının en az 15 koruma faktörü ile hazırlanması gerekir. Güneş kremleri içerisinde yer alan maddeleri cilde zarar vermeyecek türden olmasına içerisindeki maddelerin özellikleri bilinmelidir.

Cocobody Güneş Malzemeleri

Cocobody ürünleri sağlıklı ve güvenli olması yönünden verimliliği kanıtlanmış ürünlerdir. Bu kaliteli ürünler cildi koruyup beslemenin yanında güneşin zararlı ışınlarına karşı etkili koruyucu özelliği ile büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Özellikle bayanların tercihi olan Cocobody ürünleri istedikleri cilt tonunu elde etmelerine olanak tanımanın yanında tüm vücudu UV ışınlarına karşı başarılı bir şekilde korur. Etkili olması sebebiyle tüm yıl sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Her mevsim vücudu dış etkenlere karşı besler ve yeniler. Cilde altın parlaklığı veren bu kaliteli ürünler cildin nem oranını da dengeler. Kremlerin içerisinde yer alan yağlar tam bir koruma sağlayarak pürüzsüz bir güzellik verir. Bu nedenle Cocobody ürünleri kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir