Home / CocoBody Haberleri / Güneşsiz Bronzlaşma

Güneşsiz Bronzlaşma

Güneşsiz Bronzlaşma

Güneşin zararlı etkilerinden uzak kalarak güneşsiz bronzlaşma mümkün mü? Bronzlaşma, deriye renk veren pigmentlerin üretilmesidir.

Pigmentlerin üretilmesi, farklı yöntemler ile olabilir. Vücudun üretmiş olduğu bu pigmentler, morötesi ışınları emme etkisine sahiptir. Güneş ışınlar bu sebeple deriyi daha az yakar. Gelişen teknoloji ile birlikte güneş ışınları olmadan da bronzlaşmanın mümkün olduğu görülür.

Güneşsiz Bronzlaşma Nasıl Olur?

Güneşsiz bronzlaşma, toksik olmayan şeklide bronzlaşma olarak açıklanır. Bu şekilde deriyi renklendiren pigmentlerin ortaya çıkması, kozmetik mekanizmasıdır. UV’siz bronzlaşma olarak da bilinene bu yöntem, güneşin cilt üzerindeki olumsuz sonuçlarına maruz bırakmadan bronzlaşmayı sağlaması anlamına gelmektedir.

Bronzlaşma için kullanılan UV’siz ürünler;

Sağlıklı ve kalıcı bronzlaşmanın bir yöntemi olarak gösterilen UV’siz ürünler, doğal bir bronzluk sağlar. Ayrıca bu ürünlerin hepsinde keratinli tabaka ile temas ettiğinde tepki veren ve cildi birkaç saat içinde renklendiren DHA’lar bulunur. Şeker ve türevinde olan bu maddeler sayesinde, ciltte kısa süre içinde koyulaşma da söz konusu olmaktadır. Risk almadan bronzlaşmak için güneşsiz bronzlaşma ürünlerinin haftada iki ya da üç kez uygulanması etkili bir sonuç almak açısından önemlidir. Ayrıca var olan rengin de korunmasını en iyi şeklide sağlayacaktır.

Güneşsiz Bronzlaşma Losyonu – Spreyi

Güneşsiz olarak bronzlaşmanızı sağlayacak olan losyon ve spreyler kullanabilirsiniz. Güneşsiz bronzlaşma ürünleri farklı formlarda üretiliyor olabilir. Köpük olarak kullanılması, sprey olarak tercih edilmesi ya da losyon olarak satılması mümkün. Tamamen hangi ürünü kullanarak ten renginizde koyulaşma yaratacak olduğunuz sizin seçiminiz. Belirlemiş olduğunuz ürünü tercih ederek, ona göre hareket edip çok daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı ürünler nasıl uygulanır?

  • Örneğin güneş koruma faktörlü olan bir krem sürerek 1 ya da 2 saat güneşte kalın.
  • Ardından Cocobody özel bronzlaştırıcı kremi sürün.
  • Uygulama saatinin 16.00 ile 17.00 arasında olması önerilenler arasında.
  • Bu uygulamanın 2 3 boyunca tekrar etmesi etkili bir sonuç alınmasını destekliyor olacaktır.

Sizin için önerilen uygulamaları yaparak, evde bronzlaşma konusunda etkili bir sonuç alabilirsiniz. Doğru yöntemler ile bronzlaşmak aynı zamanda sağlıklı sonuç verecektir.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir