Home / CocoBody Haberleri / GÜNEŞ YANIKLARINA İYİ GELEN KREMLER

GÜNEŞ YANIKLARINA İYİ GELEN KREMLER

GÜNEŞ YANIKLARINA İYİ GELEN KREMLER

Güneş yanıkları uzun süreli güneş ışınlarının maruz kalınması ile vücutta görülen bir durumdur. Özellikle açık cilt rengine sahip olan kişilerde daha fazla kendini gösteren bu durum kimi zaman tehlikeli olabilir. Güneş ışınlarına maruz kalan deri kendini bu yoğun ışınlarından korumak için kalınlaştırmaya başlar. Dış tabakası kalınlaşmış olan vücut derisi kendini ışınlarından korumaya çalışır. Daha sonra insan vücudunda deriye renk veren melanin pigmentinin sayısı artmaya başlar. Böylelikle vücut derisinin rengi koyulaşır. Koylaşmadan önce ilk olarak deri kızarır.

Hafif güneş yanıklarında deri sadece kızarırken ağır güneş yanıklarında ise deri üzerinde baloncuklar oluşarak su toplamaya başlar. Deri iyice gergin bir hal alır ve ağrı ve acılı bir durum ortaya çıkar. Deride meydana gelen bu değişimler ile beraber insan vücudunda da baş ağrısı, kusma, titreme gibi bir takım problemlerin ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ise bir hekime başvurmak en doğru yol olacaktır.

Güneş altında kaldığını süre içerisinde güneş ışınlarının derinize ne kadar etki ettiğini anlamayabilirsiniz. Güneş ışınlarından uzaklaşıp birkaç saat geçtikten sonra derinin üzerindeki yanık durumu daha belirgin olmaya başlar. Güneş yanıklarına maruz kalmış iseniz derinize kremler ile uygulama yaparak vücut derinizi rahatlatmanız gereklidir. Güneş yanığına iyi gelen kremler nedir diye düşündüğünüz de Cocobody sizlerin en iyi yardımcısı olacaktır. Güneş yanıklarına pek çok krem önerilirken en iyi gelecek olan kremler ise bitki özlerine sahip olan doğal kremlerdir. Yanarak deforme olmuş olan derinize bir de kimyasallar içeren kremler ile müdahale etmek doğru olmayacaktır.

Güneş Yanıkları İçin Cocobody Krem

Cocobody kremlerimiz doğal bitki özlerinden elde edilmektedir. Hem güneş çıkmadan önce uygulayacağınız hem de güneş yanıklarına uygulama yapacağınız kremler bulunmaktadır. Güneşe çıkmadan önce doğal bitki özlü bronzlaştırıcı kremlerimizi kullanarak güneş yanıklarının önüne geçebilirsiniz. Eğer güneşe çıkmadan önce krem kullanmayı unutup güneş ışınlarına maruz kalmışsanız da cocobody güneş sonrası kremlerimizi kullanarak güneş yanığı etkilerini azaltabilirsiniz.

Cocobody güneş sonrası kremlerimiz yanıklardan dolayı oluşan deri gerginliğinizi azaltıp güneş yanıklarınızı en azı indirecektir. Soğuk su ile duş aldıktan sonra kremi vücudunuzun her yerine eliniz ile sürerek uygulayabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

GÜNEŞ SONRASI KREMLER

GÜNEŞ SONRASI KREMLER Güneş ışınları ile doğal bir bronzluk yakalamak pek çok kişinin hayalidir. Yaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir