Home / CocoBody Haberleri / Güneş Kremi Önerisi

Güneş Kremi Önerisi

Güneşli günlerin güzel yanları olduğu gibi tedbir alınmaması halinde can yakıcı sonuçları da olabilmektedir. Güneş ışınlarının cilde zarar verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu zararlardan korunmanın en etkili yolu güneş kremi kullanmaktır. Güneş kremi denilince akla sadece deniz ve havuzda kullanma ihtiyacı gelse de gündelik hayatta da uzun süre güneşe maruz kalacaksanız güneş kremi kullanmanız önerilir.

Özellikle hassas ciltlerin güneşe maruz kalması halinde güneş lekeleri, yanık ve tahriş gibi sorunlarla karşıladığı görülmektedir. Cocobody güneş kremi kullanımı cildinizi güneşin zararlı ve yakıcı ışınlarına karşı korumaktadır.

Güneş Işınlarının Cilde Zararları

Özellikle, yaşlılar, çocuklar, açık tenli kişiler, vücudunda daha önce meydana gelmiş yanık izi olanlar, güneşlenenler, işi gereği uzun süre güneşe maruz kalan kişiler, cilt kanseri hastalığı olanlar güneş ışınlarına karşı daha fazla risk altındadır. Cocobody güneş kremleri teninizde oluşturduğu koruyucu tabaka ile sizi güneş ışınlarının zararlı sonuçlarından korumaya yardımcı olan en etkili seçenektir. Güneş Kremi kullanımının ihmal edilmesi halinde;

  • Cildimizde erken yaşlanma başlar,
  • Güneş yanıkları oluşarak canınızın acımasına, uykusuz gecelere ve islerinizin aksamasına neden olur. Güneş yanığı çok acı veren ve uzun süre etkisi geçmeyen sıkıntılı bir durumdur.
  • Cildiniz kurur, kalınlaşır ve mat bir görüntüsü oluşur.
  • Güneş lekeleri meydana gelir.
  • Cildimizde ince çizgi ve kırışıklıklar meydana gelir.
  • Cilt kanserinin en önemli nedenlerinden ve tetikleyicilerinden biri de güneş ışınlarıdır.

Cocobody Güneş Kremi Faydaları

Ultraviyole ışınlar saçtığını için ve yakıcı özelliğinden dolayı güneş ışınları cildinize ciddi zararlar vermektedir. Güneş ışınlarının birçok zararı olduğu bilinse de bu ışınlardan kaçmak da vaz geçmek de mümkün değildir. Güneşten cildiniz zarar görmeden tadını çıkarabilir, işlerinizi aksatmadan, zararlarından etkilenmeden güneşli ortamlarda bulabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Cocobody güneş kremi kullanımını ihmal etmemektir. Kremimizin içerisindeki koruyucu bileşenler sayesinde cildiniz güneşin zararlı etkilerinden korunmaktadır. Böylece, yanık, yaşlanma, lekelenme ve cilt kanseri gibi risklerden korunmuş olursunuz.

Cocobody güneş kreminin içeriğindeki çinko asit ve bitkisel yağlar sayesinde güneş ışınlarının cildinizden yansıması sağlanır. Ayrıca kremin içeriğindeki doğal katkılar sayesinde cildiniz daha parlak, canlı ve güzel görünecektir.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir