Home / CocoBody Haberleri / Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

En iyi güneş kreminin hangisi olduğu veya hangi özellikleri taşıması gerektiği, marka konusunda hangi güneş kremini tercih edileceği her zaman merak konusu olmuştur.  Özellikle yaz aylarında tatile gidecek olan kişilerin güneş kremi tercihleri önemli bir yer tutmaktadır. Güneş kremi öncelikle güneşin zararlı ışınlarından koruyucu özelliklere sahip olmalıdır.  Güneşten aldığımız zararlı ultraviyole ışınları ciltte ve dolayısı ile vücutta güneş yanıklarına sebep olur.  Koruyucu özelliğe sahip gerek krem gerek losyon gerekse jel olarak kullanılan ürünler cildi zararlı ışınlardan korunmasını sağlar.  Öncelikle güneş kreminin güneşe çıkmadan 15-20 dakika veya yarım saat önce sürülmesi gerekir.  Yüz başta olmak üzere boyun ve vücudun güneşe maruz kalacak bütün bölgelerine sürülmelidir.  Ayrıca satın alınan güneş kremleri maksimum 6 ay veya bir yıl süreyle kullanılır.  Genellikle bu tarih aralığında miatları bulunur Bu nedenle Güneş kremlerini mutlaka her yıl yenilemek gerekir.  Güneş kremi kullanırken özellikle gözaltına fazla kullanmamaya dikkat edilmelidir.  Genellikle yağlı güneş kremleri gözaltına sürülmez,  çünkü gözaltı yüzün en hassas bölgelerinden biridir.

Doktorlar Neye Göre En İyi Güneş Kremi Öneriler?

Bugün piyasada çok fazla güneş koruyucu ürünler bulunur.  Ancak hangi ürünün cilde uygun olup olmadığı ve hangisinin tercih edileceği zor kararlardan biridir.  Doktorlar genellikle bu durumlarda içinde katkı maddesi bulunmayan doğal üretilen ve cilde uygun olan kremleri önerir.  Bu nedenle güneş koruyucu krem satın alırken bu önerileri dikkate alınmalıdır.

Piyasada Bulunan En İyi Güneş Kremleri

Bugün piyasada güneş kremi olarak satılan birçok marka güneş ürün bulunmaktadır.  Öncelikle güneş koruyucu krem satın alırken dermatolojik testlerden geçmiş,  marka olarak güvenilen cilde en uygun kremi seçmek gerekir.  Farklı cilt yapıları olması açısından özellikle hassas cilde sahip kişilerin güneş kremi seçerken bu konuyu dikkate almaları gerekir.

Güneş Kremi Markası Nasıl Seçilir?

Bilindiği üzere piyasada birçok güneş kremi markası bulunur.  Bütün ciltlerin kullanabileceği geniş yelpazeye sahip güneş kremlerinin tercih edilmesi önemlidir.  Güneş kremi satın alırken koruyucu özelliği,  kaç faktör olduğuna dikkat edilmelidir.  Piyasada bulunan güneş kremleri farklı fiyatlarda satılmaktadır.  Ancak cilde uygun koruyucu özelliğine sahip ve güvenilir güneş kremleri piyasada 150 TL ile 200 TL arasında satılmaktadır.  Bunun çok altında bulunan ürünlerin tercih edilmesi genellikle önerilmez.

About admin

Check Also

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ

GÜNEŞ YANIĞI İÇİN KREM ÖNERİLERİ Yaz aylarında en çok şikayet edilen durumlardan bir tanesi güneş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir